Caritas Archidiecezji Katowickiej

Wolontariat indywidualny

Czym jest Centrum Wolontariatu Caritas?

Centrum Wolontariatu Caritas to przestrzeń łącząca zaangażowanych w posługę charytatywną z osobami, które potrzebują pomocy ludzi dobrej woli. Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, świadomie i bezpłatnie działa na rzecz potrzebujących. Wolontariat przekracza granice więzi. Dawana pomoc wychodzi poza relacje rodzinne, przyjacielskie i koleżeńskie. Wolontariusz za swoją pracę nie otrzymuje korzyści materialnych, jednak jego posługa jest źródłem satysfakcji, pozwala zdobywać doświadczenie i nowe umiejętności a także poznawać nowych przyjaciół. Nie jest to więc zajęcie pozbawione sensu i korzyści.

Daj dobro z siebie – zaangażuj się i zostań Wolontariuszem Centrum Wolontariatu Caritas!

Pomóc możesz na wiele sposobów. Poza wsparciem finansowym, najbardziej potrzebujemy osób, które zaniosą pomoc tym, którzy jej potrzebują. Jak wiele jest potrzeb, tak wiele możliwości działania. Nasi wolontariusze zrzeszeni się w środowiskach szkolnych i parafialnych, tworząc Szkolne Koła i Parafialne Zespoły Caritas. Budujemy również bazę wolontariatu indywidualnego, dlatego jeśli tylko masz otwarte serce, wolną chwilę i szczere chęci, dołącz do nas!

Centrum Wolontariatu Caritas otwarte jest od poniedziałku do piątku od 7:00 do 15:00

Koordynator: Dominika Kaczmarek, tel. 577-234-433, wolontariat@caritas.katowice.pl

wolontariat Caritas

Jak zostać wolontariuszem Centrum Wolontariatu Caritas?

Wolontariuszem może zostać każdy. Wiek, płeć czy pochodzenie nie mają tutaj żadnego znaczenia. Najważniejsza jest odpowiedzialność i deklaracja poświęcenia swojego czasu. To mogą być trzy godziny w tygodniu albo jedna godzina w miesiącu. Każda chwila poświęcona naszemu Centrum ubogaca tych, którzy włączają się w pomaganie. Nabór wolontariuszy trwa cały czas, zawsze znajdą się osoby, które będą potrzebowały rąk chętnych do pracy i serc otwartych na drugiego człowieka. Dlatego jeśli chcesz dołączyć, skontaktuj się z Centrum Wolontariatu Caritas telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy, który znajdziesz poniżej. Włącz się w pomaganie!

 

Wypełnij poniższy formularz i czekaj na kontakt ze strony koordynatora:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Caritas Archidiecezji Katowickiej dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).
 

Platforma #dobrodajwięcej >

Parafialne Zespoły Caritaswięcej >

Szkolne Koła Caritaswięcej >

Akcje realizowane
przez katowicką Caritas:

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom
Dobrodaj
Światowy Dzień Ubogich
PEFRON - wsparcie osób niepełnosprawnych zamkniętych w domach z powodu pandemii
Podaruj Dobro
Pomocna dłoń
Punkt recepcyjny
Spotkania rekolekcyjno-warsztatowe dla Parafialnych Zespołów Caritas
Tornister Pełen Uśmiechów
Pod skrzydłami Caritasu - długoterminowa pomoc dla najuboższych uczniów
Pomoc ofiarom katastrof
Laudato Si
Okna życia
Kromka chleba
FEAD
Razem w przyszłość
Dzień Dobra

Wesprzyj nas!

Jest mnóstwo osób potrzebujących pomocy. Staramy się dotrzeć do wszystkich, ale nasze zasoby są ograniczone. Dzięki Twojej pomocy, nasze działania będą mogły być realizowane tam, gdzie naprawdę są potrzebne. Podziel się dobrem. Podziel się miłością. Nawet symobliczna złotówka robi różnicę!

caritas archidiecezji katowickiej

Caritas Archidiecezji Katowickiej
ul. Wita Stwosza 20
40-042 Katowice

Tel.: 32 251 67 22
E-mail: katowice@caritas.pl
KRS: 0000221725

ING Bank Śląski S.A.
ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice

Rachunek w PLN
PL 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062
SWIFT: INGBPLPW

Rachunek w EUR
PL 06 1050 1214 1000 0090 8156 0204
SWIFT: INGBPLPW

Rachunek w USD
PL 30 1050 1214 1000 0090 8158 3925
SWIFT: INGBPLPW

Przelewy międzynarodowe:
PL+numer rachunku+INGBPLPW

Wykonanie: PixelCaffe