Dlaczego prosimy o 1%

Zapytaj dzieci ze żłobka w Żorach, dzieci z 11 świetlic socjoterapeutycznych z Tychów, Katowic i Rudy Śląskiej oraz te, które otrzymują wsparcie w szkołach. Zapytaj te dzieci, które znajdują dach nad głową w naszych ośrodkach wychowawczych.

Zapytaj bezdomnych mężczyzn, którzy dzięki schronisku Caritas w Katowicach znajdują to, czego im brakowało na ulicy.

Zapytaj chorych, co Caritas czyni dla osób wymagających całodobowej opieki, potrzebujących rehabilitacji i umierających.

Zapytaj osoby z niepełnosprawnościami jak wiele dobra dzieje się przez naszą diecezjalną Caritas. Zapytaj osoby znajdujące prace w 3 zakładach aktywności zawodowej, porozmawiaj z niepełnosprawnymi z 10 środowiskowych domów samopomocy i 6 warsztatów terapii zajęciowej, którzy mogą w nich rozwijać swoje umiejętności i mieć przyjaciół, dzięki którym są bardziej szczęśliwi. Poznaj mieszkańców 5 domów pomocy społecznej dla osób niepełnosprawnych, w których znajdują swój dom i właściwą opiekę.

Zapytaj seniorów z trzech domów pomocy społecznej prowadzonych przez Caritas, w których znajdują profesjonalną opiekę, rodzinną atmosferę i chrześcijańską wspólnotę.

Zapytaj siedem tysięcy potrzebujących, którzy otrzymują wsparcie żywnościowe. Zapytaj głodnych, którzy dzięki naszym programom z nadzieją patrzą na następny dzień.

Zapytaj osoby niepełnosprawne zamknięte w domach z powodu pandemii, którym pomogliśmy, dając wsparcie psychologiczne.

Zapytaj pracowników Caritas Archidiecezji Katowickiej, jak Twój 1% zamienia się w dobro czynione potrzebującym, którzy proszą nas o wsparcie, w dramatycznych okolicznościach swojego życia.

Zapytaj powodzian z Podkarpacia i Pszowa, poszkodowanych w pożarze w Rudzie Śląskiej, Warszowicach, Piekarach Śląskich i Katowicach. Zapytaj mieszkańców Bejrutu, Grecji i Chorwacji, jak wiele dobra wydarzyło się w ich życiu, dzięki naszym działaniom.

Zapytaj wolontariuszy Caritas posługujących w naszych placówkach, parafiach i szkołach.

Zapytaj rodziny, które straciły swoich bliskich w katastrofach górniczych na naszej śląskiej ziemi.

Oni są świadkami tego, jak wiele dobra można uczynić, przekazując 1% podatku na Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Razem Czyńmy Dobro KRS 0000 221725

Jak przekazać 1% podatku?

Wejdź na https://katowice.caritas.pl/1-procent.php

Wesprzyj nas!

Jest mnóstwo osób potrzebujących pomocy. Staramy się dotrzeć do wszystkich, ale nasze zasoby są ograniczone. Dzięki Twojej pomocy, nasze działania będą mogły być realizowane tam, gdzie naprawdę są potrzebne. Podziel się dobrem. Podziel się miłością. Nawet symobliczna złotówka robi różnicę!

caritas archidiecezji katowickiej

ul. Wita Stwosza 20