Aktualności

Solidarni z poszkodowanymi z Warszowic

Solidarni z poszkodowanymi z Warszowic

W specjalnym komunikacie Metropolita katowicki dziękuje za gesty solidarności z rodziną, która ucierpiała w wyniku pożaru w Warszowicach. Zachęca do wsparcia i wspólnego działania.

Drodzy Diecezjanie!

Jako wspólnota naszego lokalnego Kościoła chcemy włączyć się w dzieło pomocy rodzinie poszkodowanej na skutek pożaru, do którego doszło w gminie Warszowice w miniony czwartek 22 kwietnia. Wprawdzie żadna z osób, które przebywały na posesji, nie odniosła obrażeń, niemniej jednak ich dobytek materialny uległ zniszczeniu. Wsparcie poszkodowanych w obliczu tak wielkiej tragedii jest wyrazem naszej ludzkiej solidarności, a jednocześnie  realizacją chrześcijańskiego przykazania miłości bliźniego.

Dziękuję proboszczowi miejscowej parafii św. Mikołaja w Warszowicach ks. Damianowi Krosnemu za zorganizowanie wśród parafian zbiórki na rzecz wspomnianej rodziny. W sytuacji, kiedy ktoś traci dach nad głową i dobytek swojego życia, każda ofiara jest niezwykle cenna.

Wierni naszej archidiecezji mogą pomóc rodzinie z Warszowic, wpłacając ofiary na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej [nr 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062] z dopiskiem Warszowice. Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane poszkodowanym.

„Bóg zapałać” za okazaną pomoc. Niejednokrotnie pokazaliśmy, że w obliczu ludzkiej tragedii potrafimy się zjednoczyć i wspólnie działać. Ufam, że tak samo będzie także w przypadku rodziny z Warszowic.

+ Wiktor Skworc
Arcybiskup Metropolita katowicki

Katowice, 24 kwietnia 2021

 

Wesprzyj nas!

Jest mnóstwo osób potrzebujących pomocy. Staramy się dotrzeć do wszystkich, ale nasze zasoby są ograniczone. Dzięki Twojej pomocy, nasze działania będą mogły być realizowane tam, gdzie naprawdę są potrzebne. Podziel się dobrem. Podziel się miłością. Nawet symobliczna złotówka robi różnicę!

caritas archidiecezji katowickiej

Caritas Archidiecezji Katowickiej
ul. Wita Stwosza 20
40-042 Katowice

Tel.: 32 251 67 22
E-mail: katowice@caritas.pl

Nr rachunku: 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062
ING Bank Śląski
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000221725

Wykonanie: PixelCaffe