Aktualności

Światowy Dzień Ubogich

Światowy Dzień Ubogich

14 listopada to dzień, w których pochylimy się po raz kolejny nad potrzebującymi. Światowy Dzień Ubogich jest okazją, by dostrzec ludzi, których społeczeństwo odsuwa na bok.

Dzielimy się, by być razem!

Chcemy podzielić się tym, co mamy z tymi, którzy nie mają. Wiemy bowiem, że wszystko, co czynimy Najmniejszym, czynimy samemu Chrystusowi. 

Wraz z akcją Światowy Dzień Ubogich w Katowicach informujemy, iż w najbliższą niedzielę na Placu przy Pomniku Harcerzy Września w Katowicach odbędzie się Święto Ubogich. 

W ramach akcji Dzień Dobra i Kromka Chleba Caritas włączamy się także w obchody tego Święta. 

Bądźmy dobrzy jak chleb, którym będziemy się dzielić. To tylko i aż tyle. Dobro to najcenniejszy prezent, jakim możemy się dzielić. 

Informujemy, że do 19.11.br. trwa jeszcze rekrutacja wolontariuszy. Szczegóły oraz plan Święta Ubogich znajdziecie na stronie Światowy Dzień Ubogich w Katowicach na Facebooku. Warto włączyć się w pomaganie!

 

Wesprzyj nas!

Jest mnóstwo osób potrzebujących pomocy. Staramy się dotrzeć do wszystkich, ale nasze zasoby są ograniczone. Dzięki Twojej pomocy, nasze działania będą mogły być realizowane tam, gdzie naprawdę są potrzebne. Podziel się dobrem. Podziel się miłością. Nawet symobliczna złotówka robi różnicę!

caritas archidiecezji katowickiej

Caritas Archidiecezji Katowickiej
ul. Wita Stwosza 20
40-042 Katowice

Tel.: 32 251 67 22
E-mail: katowice@caritas.pl

Nr rachunku: 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062
ING Bank Śląski
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000221725

Wykonanie: PixelCaffe