Aktualności

Podziękowanie dla Caritas diecezjalnych na Śląsku

Podziękowanie dla Caritas diecezjalnych na Śląsku

 


W Centrali Caritas Archidiecezji Katowickiej dyrektor Narodowego Banku Polskiego Grzegorz Bomba, podziękował dyrektorom diecezjalnych Caritas działających na terenie województwa śląskiego za codzienną pracę na rzecz ubogich i potrzebujących.

Dyrektor Caritas Diecezji Gliwickiej — ks. Jan Łojek :

Dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej — ks. Tomasz Folga :

Dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej — ks. Marek Bator :

Dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej — ks. Robert Kurpios :

Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej — ks. Łukasz Stawarz :

 

Dyrektorzy otrzymali srebrną monetę, której awers przedstawia miłosiernego Samarytanina udzielającego pomocy napadniętemu i rannemu wędrowcowi oraz cytat z Ewangelii św. Mateusza (Mt 7,20) w polskiej i łacińskiej wersji językowej: "Poznacie ich, po ich owocach". Na rewersie zaprezentowano jubileuszowy logotyp Caritas Polska oraz napis informujący o 30. rocznicy wznowienia działalności przez tę instytucję.

 

W spotkaniu wziął udział również ks. Krzysztof Bąk, wieloletni i zasłużony dla dzieła Caritas emerytowany dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej oraz pracownicy centrali katowickiej Caritas: z-ca dyr. Radosław Smydra i dyr. ds. organizacji i zarządzania Daniel Binda.

 

Wesprzyj nas!

Jest mnóstwo osób potrzebujących pomocy. Staramy się dotrzeć do wszystkich, ale nasze zasoby są ograniczone. Dzięki Twojej pomocy, nasze działania będą mogły być realizowane tam, gdzie naprawdę są potrzebne. Podziel się dobrem. Podziel się miłością. Nawet symobliczna złotówka robi różnicę!

caritas archidiecezji katowickiej

Caritas Archidiecezji Katowickiej
ul. Wita Stwosza 20
40-042 Katowice

Tel.: 32 251 67 22
E-mail: katowice@caritas.pl

Nr rachunku: 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062
ING Bank Śląski
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000221725

Wykonanie: PixelCaffe