Aktualności

II turnus aktywizująco-rekreacyjny dofinansowany z rządowego programu Aktywni+, 12-19.08.2021

II turnus aktywizująco-rekreacyjny dofinansowany z rządowego programu Aktywni+, 12-19.08.2021

W dniach 12.-19.08.2021 odbył się drugi turnus naszego projektu na rzecz Seniorów dofinansowanego w ramach rządowego programu Aktywni+.

Zgodnie z zaplanowanymi zajęciami: aktywności ruchowej, umysłowej i artystycznej nasi Beneficjenci brali udział w porannej gimnastyce, spacerach nordic wolking ścieżkami wzdłuż rreki Wisły.  Chętnie włączali się w śpiew podczas pogodnych wieczorów. W ramach zajęć manualnych każdy senior nauczył się jak metodą decoupage ozdobić pudełko na herbatę czy  w prosty sposób zamienić świeczkę w niepowtarzalny prezent. Odbyły się także zajęcia krawieckie z szycia i dekorowania torby na zakupy logo "Aktywni+" i odblaskową taśmą. Każdy Senior w ramach zajęć mydlarskich wykonał glicerynowe mydełko z naturalnymi dodatkami. Były także ćwiczenia umysłowe podczas neurobiku - gry towarzyszkie, malowanki, quizy, gry planszowe. Wyjechaliśmy również na wycieczkę w przepiękny Beskid Żywiecki, gdzie dotarliśmy do Rychwałdu i nad Jezioro Żywieckie. W wolnych chwilach Seniorzy z pomocą informatyka próbowali surfować po internecie lub pili kawkę w swoim towarzystwie. Czas pobytu szybko minął i nasi Goście wrócili do swoich domów.

Poniżej można zobaczyć fotokronikę pobytu Seniorów na turnusie aktywizująco-wypoczynkowym Fundacji Caritas Katowice w ośrodku Święta Rodzina  w Ustroniu Nierodzimiu.

 

fundacja caritas archidiecezji katowickiej

Fundacja Caritas Katowice
ul. Wita Stwosza 20
40-042 Katowice

Tel.: 32 251 67 22
E-mail: fundacja@silesia.caritas.pl

Wykonanie: sklep z kawą