post

100 wolontariuszy na 100-lecie

Zaproszenie do udziału w nieodpłatnym szkoleniu „100 wolontariuszy na 100-lecie”

Fundacja Caritas Katowice otrzymała dotację na realizację szkolenia  realizowanego  w ramach projektu Caritas Polska i Jeromino Martins Polska SA  „100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski”.
                                                                                      Dariusz Latos  
Prezes Fundacji Caritas…

post

Tornister pełen Uśmiechów 2018

Caritas Archidiecezji Katowickiej serdecznie zaprasza do współpracy wszystkie Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas i katechetów Archidiecezji Katowickiej do wzięcia udziału w akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” 2018.

Celem ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” 2018 jest wyrównanie szans najbiedniejszych uczniów poprzez zapewnienie im wyposażenia szkolnego na…

post

Zbiórka żywności „Tak pomagam” – Podsumowanie

Podsumowaliśmy program zbiórki żywnościowej „Tak Pomagam”.

Zbiórka żywności przed sklepami Biedronka, Auchan, Tesco, Netto itp. zorganizowana była w naszej archidiecezji katowickiej w 62 sklepach. Zaangażowanych było w tej akcji 980 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas oraz Pracowników i Podopiecznych Caritas.

Zebrano 18…

post

Podprogram 2017

Podprogram 2017 już na nami.

29 czerwca 2018 wolontariusze i pracownicy Caritas oraz OPL w Archidiecezji Katowickiej  wydali osobom potrzebującym ostatnie paczki w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, Podprogram 2017.

Od sierpnia 2017 roku ponad 408,5 tony artykułów spożywczych o wartości 2 014 314,…

post

Śląskie Dzieciom Aleppo

Śląskie Dzieciom Aleppo to akcja charytatywna Śląska dla dzieci z  Aleppo. Ojciec Firas Lutfi OFM  Przełożony Franciszkańskiego Konwentu w Aleppo zwrócił się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu budowy Ośrodka dla dzieci w Aleppo. Ośrodek będzie budowany w pobliżu Klasztoru Franciszkańskiego. Kompleks dla dzieci obejmuje wybudowanie placu…