post

Zbiórka żywności „Tak pomagam” – Podsumowanie

Podsumowaliśmy program zbiórki żywnościowej „Tak Pomagam”.

Zbiórka żywności przed sklepami Biedronka, Auchan, Tesco, Netto itp. zorganizowana była w naszej archidiecezji katowickiej w 62 sklepach. Zaangażowanych było w tej akcji 980 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas oraz Pracowników i Podopiecznych Caritas.

Zebrano 18…

post

Podprogram 2017

Caritas Polska po raz kolejny jako jedna z czterech organizacji pozarządowych będzie realizowała Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Instytucją Zarządzającą w ramach Programu jest Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, a Instytucją Pośredniczącą …

post

Śląskie Dzieciom Aleppo

Śląskie Dzieciom Aleppo to akcja charytatywna Śląska dla dzieci z  Aleppo. Ojciec Firas Lutfi OFM  Przełożony Franciszkańskiego Konwentu w Aleppo zwrócił się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu budowy Ośrodka dla dzieci w Aleppo. Ośrodek będzie budowany w pobliżu Klasztoru Franciszkańskiego. Kompleks dla dzieci obejmuje wybudowanie placu…

post

Archidiecezjalne Święto Caritas

Jak co roku Ksiądz Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc zaprasza na uroczyste Święto CARITAS do Katedry Katowickiej.

Święto Caritas jest obchodzone w sobotę, w przeddzień Uroczystości Miłosierdzia Bożego tj. sobota 7 kwietnia 2018.

Zapraszamy Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas oraz wszystkich Pracowników i Podopiecznych …

post

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 15-17 marca 2018 odbyły się doroczne rekolekcje wielkopostne dla kadry zarządzającej w Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Miały one miejsce tradycyjnie w naszym Ośrodku Św., Rodzina w Ustroniu Nierodzimiu. Uczestniczyło w nich 82 osoby .

Rekolekcje wygłosił O. Andrzej Chorążykiewicz – kamilianin –…